середа, 8 травня 2013 р.

Вчора була війна



7 травня 2013 13:00 с. Ворсівка в декількох кілометрах від Малина. Військово-історична реконструкція "Рубіж мужності 1943".  
Відтворені важкі оборонні бої 60-ї армії генерал-лейтенанта Черняховського.
Це любителям військової реконструкції показали, як у сорок третьому - радянська армія обороняла підступи до Києва від гітлерівців.
Тоді режисером було саме життя. У листопаді сорок третього червоноармійці визволили Київ і погнали німців за Житомир. Гітлерівці пішли на контрудар - стягнули сотні танків. Але сили після Києва були на межі. Наскільки важким був тоді бій - говорять цифри. Тут знищили понад триста п'ятдесят німецьких танків.








































Їх залишилося тільки четверо. Тих, хто своїми очима бачив, як у Ворсівку зайшли танки.
Микола Прокопенко, очевидець бою під Ворсівкою.
- Я бачив навіть ті танки, які були пофарбовані в жовтий колір. Коли він (Гітлер) вирішив любою ціною заволодіти Києвом, то він з Африки знімає танкову дивізію и не встигає їх перефарбувати.
Роман Слободянюк, учасник реконструкції:
- Бабуся нашого товариша розповідала - коли німець дізнався, що їх перекидають під Ворсівку, він сказав - Вор-сов-ка і схопився за голову. Він знав - звідси вони вже не повернуться.

 Брязкіт танкових гусениць - немов відгомін боїв сімдесятирічної давності. Стріляти в спину нам сьогодні ніхто не буде. І тому відчути все, що довелося радянським солдатам - неможливо. Але навіть так, не насправді, страшно. По спині пробігає холодок.

Радянські солдати, як і належить, перемогли. Але цей бій свого роду урок історії для молоді - що ж таке війна.

І спогади для ветеранів. Скільки тоді загинуло радянських солдатів і не злічити. Але для очевидців ці місця назавжди залишаться рубежем мужності.




1 коментар:

  1. Гарно відтворені події-дійсно уроки для молодого покоління.Потрібно пам"ятати про тих,хто завойовув нам мир.Спасибі за фото,ніби побувала там.

    ВідповістиВидалити

Вы хотите оставить комментарий, но не знаете, КАК? Очень просто!
- Нажмите на стрелку рядом с окошком Подпись комментария.
- Выберите Имя/URL. (Никто не любит анонимов!)
- Наберите своё имя, строчку URL можете оставить пустой.
- Нажмите Продолжить
- В окошке комментария напишите то,что хотели и нажмите "Отправить комментарий"! Спасибо!