четвер, 12 лютого 2015 р.

Бібліотечні реалії та перспективи




В центральній районній бібліотеці ім.В.Скуратівського пройшла нарада бібліотечних працівників району.
Розпочала нараду директор ЦРБ Тетяна Бідун, яка в своєму виступі визначила  пріоритетні напрямки діяльності бібліотек району на 2015 рік.
Вона надала конкретні рекомендації на активне позиціонування послуг бібліотек, участь в соціальних акціях та проектах. Зробила наголос на надійних партнерів, роль бібліотеки як центру соціалізації людей, залучення до суспільного, громадського та культурного життя.
Наголосила наскільки важлива для бібліотек участь у різних професійних і грантових конкурсах, адже, насамперед, це можливість одержання додаткових фінансових засобів, активізація творчої активності, підвищення професійного рівня.
Про особливості бюджету району в галузі культури на 2015 рік розповів заступник голови районної ради Михайло Левковець. А начальник відділу культури Людмила Фещенко виклала основні вимоги до роботи на наступний рік.

Методистом ЦРБ Тамарою Ковальчук здійснено аналіз звіту  роботи бібліотек району за 2014 рік. Аналітичне вивчення та аналіз стану  розвитку бібліотечної справи в бібліотеках району дало можливість прослідкувати позитивні та негативні тенденції, внести корективи, спланувати роботу. За підсумком аналізу  визначили  проблемні зони та запропонували  шляхи їх вирішення, використовуючи як традиційні, так і нові форм и роботи .

Методист звернула увагу на те, що в сучасних умовах діяльність бібліотек має бути більш соціально орієнтованою, адже вони є єдиними відкритими інституціями місцевих громад і здатні дієво допомагати різним верствам населення у сенсі надання інформаційних послуг, працевлаштування, розвитку творчих і ділових здібностей кожної особи, психологічної підтримки тощо.
Наголосила що бібліотека – це центр інформації, і повинна надавати актуальну інфомацію. Інформацію, яку потребують користувачі сьогодні. Наприклад в бібліотеках обов’язково мають бути матеріали, які стосуються:
- важливої інформації для громадян,
- пільги для учасників АТО,
- четверта хвиля мобілізації та ін.

У нинішній час ми як ніколи потребуємо людяності, витримки, сили духу. Це в стократному вимірі стосується вимушених переселенців зі Сходу України, яким на нових місцях надзвичайно потрібні як найнеобхідніші базові речі, як-то одяг, медикаменти¸ посуд, так і добре слово, рекомендація, моральна підтримка, щоб була людина, яка зможе сказати «Все буде добре. Завтра буде новий день».
Внаслідок окупації Криму та проведення антитерористичної операції на сході України в містах та селищах по всій країні з’явилися десятки тисяч мешканців АРК та Донбасу, які покинули домівки в зонах конфлікту, побоюючись за своє життя та здоров’я. Відповідно до норм міжнародного права, вони становлять нову категорію людей – внутрішньо переміщені особи (ВПО). Бібліотеки вже почали працювати з переселенцями, щоб допомогти їм легше адаптуватися на новому місці. Як бібліотеки можуть стати ефективними центрами підтримки громад в умовах воєнної загрози, що можуть конкретно зробити з організації послуг для переселенців – про це йшлося на нараді.
Нові ідеї, спрямовані на якісне та ефективне обслуговування користувачів, знайшли відгук у бібліотечних фахівців району.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Вы хотите оставить комментарий, но не знаете, КАК? Очень просто!
- Нажмите на стрелку рядом с окошком Подпись комментария.
- Выберите Имя/URL. (Никто не любит анонимов!)
- Наберите своё имя, строчку URL можете оставить пустой.
- Нажмите Продолжить
- В окошке комментария напишите то,что хотели и нажмите "Отправить комментарий"! Спасибо!