понеділок, 21 березня 2016 р.

21 березня - Всесвітній день поезії


Поезія, як океанська хвиля -
бурхлива й тиха водночас.
Думкам дарує ніжності вітрила,
щоб гостротою правди покарати нас.
Просіть благословення в неї,
щоб "бути чи не бути" назавжди.
В ній кров гарячої ідеї,
в ній щира сповідь для душі! 
 
Поезія надихає, звеличує, штовхає на подвиги… Вірші найвідоміших поетів світу окриляють закоханих романтиків, запалюють відчайдушних любителів пригод, спонукають до боротьби за свої права.
Нині достеменно невідомо,  хто вперше почав складати вірші. Проте найстарішими вважають вірші-гімни поетеси-жриці Ен-хеду-ани, яка жила в 23 столітті до нашої ери. Про життя поетеси відомо лиш те, що вона була дочкою аркадського царя Саргона. Писала Ен-хеду-ана про місячного бога Нанна та його дочку, богиню вранішньої зорі Інанну.
Пройдуть роки, і світ відкриє для себе імена незрівнянного Вільяма Шекспіра, талановитого Вольтера, славетного Тараса Шевченка, генія пера Олександра Пушкіна, які писатимуть на вічні теми: кохання та зради, щастя і горя, дружби та ненависті, миру та війни, свободи та неволі.
Вперше Всесвітній день поезії відсвяткували у Парижі, одному з найромантичніших міст Землі. А започаткувала свято ЮНЕСКО у 1999 році.
Відтоді щороку цього дня любителі поезії збираються разом, щоб поділитися власними поезіями, думками, висловити свої почуття і емоції.

Напередодні дня поезії бібліотекарі ЦРБ знайомили своїх читачів з поетичною спадщиною нашої славної землячки Лесі Українки. Мультимедійна презентація «Горить моє серце» познайомила з епохою і середовищем, в якому жила і яке формувало поетичний талант талант Лесі. Звучала її лірична і водночас мужня поезія, яка залишається актуальною сьогодні, як і 100 років тому. Виконувалися пісні на її вічозелену поезію. Вершиною поетичного генія Лесі Українки стала драма-феєрія «Лісова пісня». Учасники зустрічі з цікавістю переглянули уривок з одноіменного фільму, де роль Мавки виконує наша землячка, уроженка с. Старі Вороб’ї Малинського району, народна артистка України Раїса Недашківська.
Великообсягова і різноманітна літературна спадщина Лесі Українки. Вона органічна і невіддільна складова частина материка української літератури і культури. Імя поетеси серед імен славетних митців світу, геніальні її твори служать людству, водночас прославляючи Україну. В цьому вкотре переконалисі учасники заходу.

Нехай слово, рима і мелодія наповнює ваші серця натхненням, добром, надією, вірою та любов’ю, а світ навколо роблять кращим.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Вы хотите оставить комментарий, но не знаете, КАК? Очень просто!
- Нажмите на стрелку рядом с окошком Подпись комментария.
- Выберите Имя/URL. (Никто не любит анонимов!)
- Наберите своё имя, строчку URL можете оставить пустой.
- Нажмите Продолжить
- В окошке комментария напишите то,что хотели и нажмите "Отправить комментарий"! Спасибо!