понеділок, 13 лютого 2017 р.

14 лютого - День святого Валентина

* Традиції святкування
Дня всіх Закоханих



Американці на День святого Валентина вітають не тільки коханих, а й усіх друзів та близьких. А на початку 10 століття тутешні чоловіки дарували своїм обраницям марципани, які на той час були досить дорогим задоволенням. Кондитери підхопили цей тренд і запропонували покупцям на вибір різноманітні ласощі з привітаннями до свята. Першими були червоно-білі карамельки. Далі з’явились коробки у формі серця. І так традиція поступово дійшла і до наших днів.

https://goo.gl/Qkhazn

Досить цікавий звичай існує в Канаді. Якщо вірити розповідям, 14 лютого жінка може зробити пропозицію своєму коханому. Якщо ж він відмовиться від такого "подарунку", то може отримати штраф або й до в'язниці потрапити. Очевидно, цього дня деякі чоловіки тікають світ за очі, аби навіть не потрапляти жінкам на очі.  Хоча така доля оминає декого, а саме: одружених, тих, хто вже знайшов своє щастя з іншою, або тих, хто погодився на пропозицію своєї коханої.
https://goo.gl/oTRpbK

У Британії прийнято дарувати жінкам червоні троянди (втім, мабуть, не тільки в Британії). Цікаво, що у відповідь ви можете отримати яблуко як символ кохання і краси. Та найвеселіше, що роблять британці в цей день – надсилають валентинки своїм домашнім тваринкам, особливо якщо це кінь або собака (ну дуже вже їх люблять), а ще купують спеціальний корм у вигляді сердечок. Що ж, можливо нам важко зрозуміти таке ставлення до друзів наших менших, але погодьтесь, це доволі мило. Цікаво лишень як тваринки читають зізнання в коханні від хазяїв :)
Якщо зануритись в давніші часи, колись в Англії існували й інші традиції до Дня всіх закоханих. Дітей, для прикладу, одягали як дорослих і ті бігали від хати до хати, співаючи пісні про Валентина. За це малеча отримувала солодощі та кілька монеток. Хоча подейкують, що англійські дітлахи і зараз можуть утнути щось подібне. Жителі Уельсу вирізали з дерева "ложки кохання", прикрашаючи їх ключами, замками і сердечками.
Це був спосіб сказати "Ти знайшов ключі до мого серця".
https://goo.gl/oB1JX1
У японців все трошки  "не так як у людей". Представники сильної половини людства отримують тут більше подарунків, ніж жінки. При цьому в них є спеціальний шоколад "хонмей" - дарувати його можна тільки особливому чоловіку, як то кажуть, "тому єдиному". А ще тут проводиться щорічний конкурс на найголосніше зізнання в коханні. Хлопці та дівчата виходять на спеціальну сцену і чимдуж викрикують вітання коханій людині.
Ось така ось дивина


Францію не дарма називають "країною кохання" - саме французи першими почали вітати один одного у віршованій формі. Тут прийнято дарувати на День Валентина дорогоцінні прикраси або біжутерію, а ще шоколадні мусси, еротичну білизну, йогурти рожевого кольору, солодощі-сердечка, лотерейні квитки і романтичні подорожі на двох.


Німці зрадили романтичним традиціям. У них святий Валентин – перш за все, покровитель психічно хворих. Саме тому 14 лютого всі психіатричні лікарні прикрашають червоними стрічками.



Жителі Ісландії запалюють багаття на честь Валі – сина Одіна, хоча саме свято теж символізує любов. Дівчата одягають хлопцям на шию вуглики, а ті у відповідь дають дівчатам маленькі камінці – вважається, що для розпалення багаття потрібна іскра, яка з’являється від тертя каменю об камінь.


В Італії 14 лютого вважають "солодким днем", адже головним подарунком є саме солодощі. Дуже популярним варіантом є "Baci Perugina" - горіхи, вкриті шоколадом. В кожній такій цукерочці можна знайти маленьку записку з висловами про кохання кількома мовами. При цьому дарують їх виключно коханим. Колись в давнину італійці святкували в цей день свято весни, а тому всі дійства відбувались на відкритій місцевості: молодь збиралась в альтанках і садах, насолоджувалась музикою і поезією. Потім були довгі прогулянки мальовничими місцинками з коханими.


Саудівська Аравія та Іран належать до країн, які не просто не святкують День всіх закоханих. У них свято офіційно заборонене, а кожного, кому спаде на думку відзначити його, чекає штраф. Тут ви не знайдете в магазинах ні червоних троянд, ні ведмедиків, ні валентинок.



День всіх закоханих – дуже популярне свято в Австралії. Місцеві вважають його чудовою можливістю зміцнити сімейні відносини та побачитись з друзями. Розповідають, що в часи золотої лихоманки місцеві щасливчики настільки розбагатіли, що почали замовляти доволі екстравагантні валентинки, вартість яких деколи сягала тисяч австралійських фунтів. Один з таких шедеврів, для прикладу, був зроблений з атласних подушечок, прикрашений опудалами колібрі та райських птахів. Зберігали таке чудо в спеціальній оздобленій шкатулці. Сьогодні тут все набагато простіше, австралійці обходяться простими листівками, квітами і солодощами.


У Вірменії напередодні Дня святого Валентина відзначають особливе свято закоханих – Трндез, яке вже впродовж століть залишається однією з найпопулярніших місцевих традицій. В цей день закохані стрибають через багаття, вважаючи, що тільки так можна по-справжньому загартувати свої почуття і стати щасливим. На рахунок виникнення цього звичаю вірменці розповідають різні легенди. Згідно з однією, "винуватцями" були лісові духи: вони стрибали через багаття, щоби розпалити свої почуття. Ще до нашої ери тут панував звичай: молодята, які щойно побралися, мусили обов’язково здійснити такий ритуал. Старшим подружжям, коли їхні почуття холонуть, або ж між ними постійно виникають сварки, а також незаміжнім "старим дівам" і дівчатам, які не можуть вже дочекатись весілля, теж можна разок стрибнути через вогонь.


Загалом традиції у всіх країнах, які відзначають День святого Валентина, мало чим відрізняються одне від одного. Є хіба що свої маленькі цікаві особливості.


                                                         КНИЖКОВИЙ ОГЛЯД

 10 книг про любов до Дня закоханих


Читати про кохання треба завжди, 
а не тільки до Дня Святого Валентина.
Пропонуємо вашій увазі 10 книжок,
 які стануть чудовим читанням до 14 лютого.



1. Макс Кідрук «Любов і піраньї»
*Розпочнемо із оптимістичної та веселої книжки «Любов і піраньї», хоч починається вона трагічно. Мало хто з українських письменників вміє так дотепно описати свої халепи, в тому числі і любовні, як Макс Кідрук.
Якщо ви посварились із коханою людиною, або Амур нещадно переїхав вас танком – не сумуйте! Беріть приклад з Макса – поринайте з головую у нові пригоди-подорожі! Винагорода не забариться. У вигляді досвіду, історій, які друзі будуть слухати із розкритим тором та… нового кохання. Лейтмотив – краще закохатись і згоріти до тла, ніж бути стерильним беж жодної пилинки і подряпинки – назавжди залишиться у вашій голові.




2. «Шоколадні вірші про кохання»
*Тут і так все зрозуміло: кохання і вірші – це одне ціле. А шоколад? Хіба не його так часто дарують коханим? Тож ідеальне поєднання. Додайте до книги ще шоколадне серце із Львівської майстерні шоколаду – і подарунок готовий.









3. «Ніч Еротичної Поезії» та/або «Ніч Еротичної Поезії non sto
3331Знову вірші, але вже інакші. Тут все вперемішку: еротика, гумор, іронія, відвертість, зухвалість, ніжність, пристрасть. Серед авторів знаний еротоман Юрій Винничук, божественна Келя Ликеренко (так, це вона веде погоду на «1+1»), секс-символ сучукрліт Дмитро Лазкуткін (так, це він коментує бої Кличко і Олімпіаду), міс Катарсис Леся Мудрак.
Свого часу ці збірки наробили достатньо галасу, а Ночі Еротичної Поезії досі збирають повні зали. Окрім поезії, вас приємно здивує візуальна складова – українська Камасутра, то треба бачити;)
Ні вірші, ні малюнки в збірках не повторюються.






4. Жанна Куява «Нічниця»
*Якщо для вас це все ніжно, а хочеться якось драми, щоб як у реальному житті, тоді сміливо відкривайте «Нічницю». (Носовички про всяк випадок приготуйте). Тут про кохання фатальне, кохання егоїстичне. Як об’єкта своїх бажань, мрій, марень прив’язати до себе? Героїня Жанни Куяви вирішила це буквально, а не метафорично. Що з того вийшло? Ой, краще читайте самі.

 






 
5. Дара Корній «Тому, що ти є»
*А це вже про кохання справжнє (так прийнято його називати), яке здатне чекати роками, терпіти, коритись, щоб потім розквітнути. Там чоловік, про якого мріє чи не кожна – романтичний, відданий, закоханий тільки в одну єдину. Але це не казка, і як в житті, в романі все не просто.
У цьому творі (на відміну від «Гонихмарника», «Зворотного боку світла», «Зворотного боку темряви») містики та міфології не шукайте. Звісно, вона там, але як обрамлення.





 
6. Брюкнер Паскаль «Парадокс любові»
*Після «справжнього кохання» прийшов час взагалі засумніватись у його існуванні. «Парадокс любові» – книга неоднозначна, тим і цікава. Цей твір «можна навіть назвати маніфестом чи заповітом усім людям, як бути коханими, щасливими і справді вільними, як уміти любити і при цьому зберігати свободу тих, кого любиш». А можна сказати, що «любові більше не існує». Найкращий спосіб розібратись – прочитати.







7. «Теплі історії про дива, коханих і рідних»
*Приємним подарунком для прихильників «Теплих історій до кави» і «…шоколаду», де рівень «няшності» зашкалює, стане продовження цієї серії – «Теплі історії про дива, коханих і рідних». 50 невеличких історій на 144 сторінках укладаються у три розділи: «Дива», «Він і вона», «Найрідніші на світі».
Читання цієї книжки гарантує отримання необхідної дози тепла, легкості, щирості й кохання, у  такий непростий передвесняний період. До речі, нещодавно серія поповнилася ще однією життєствердною книжечкою «Жменька слів для доброго настрою» – мінімум тексту і максимум позитиву.



8. Наталя Гурницька «Мелодія кави в тональності кардамону»
*У цьому романі у романтичному місті Лева зустрілось перше кохання з коханням останнім. Це історія кохання доньки греко-католицького священика та польського шляхтича, події відбуваються у середині ХІХ століття. Їхні статуси та вікова різниця дають зрозуміти, що закоханим прийдеться нелегко. Авторка працювала над «Мелодією кави…» більше 10 років, тож книга витримана як добре вино.









9. Люсі Монтгомері «Енн із острова принца Едварда»
*Рекомендуємо прочитати всю серію книг про Енн. Але якщо ви розпочнете з цієї книжки, нічого страшного не буде.
Енн – панянка гонорова, розумна й красива. Тож не дивно, що вона привертає увагу юнаків. Не кожна дівчина як Енн може похвастатись чотирма відмовами від заміжжя:)
Дівчина довго не може розібратись, кого ж вона насправді кохає. Як їй бути, коли вже мало не всі подруги вийшли заміж, а вона – ні. Знайомо? Якщо вам до 22 років, або 23 (необхідне підставити), але ви хочете згадати свої двадцять два, неодмінно почитайте цю книжку.




10. Роб Скоттон «Закоханий Сплет»
*А наостанок про ніжне перше кохання.
Цей неймовірний кіт Сплет став улюбленцем понад 5 мільйонів дітей та дорослих, тому можна сміливо дарувати книжку про нього не лише малюкам. Котяра підкуповує своєю безпосередністю та пухнастістю. Його кохання до Кицюні не залишить байдужим навіть найчерствіші серця. Там все як у дорослих: невпевненість, суперник, ревнощі і неприступна дівчина. Чи допоможе Сплетові святкова й щира валентинка завоювати лапку та серце Кицюні?…




Немає коментарів:

Дописати коментар

Вы хотите оставить комментарий, но не знаете, КАК? Очень просто!
- Нажмите на стрелку рядом с окошком Подпись комментария.
- Выберите Имя/URL. (Никто не любит анонимов!)
- Наберите своё имя, строчку URL можете оставить пустой.
- Нажмите Продолжить
- В окошке комментария напишите то,что хотели и нажмите "Отправить комментарий"! Спасибо!