пʼятниця, 29 квітня 2016 р.

Великодній кошик книг: видання про українські традиції

Українські традиції такі різноманітні й багаті, не можна ними не захоплюватись. Особливо щедра святами тепла пора року. Одне з найбільших весняних свят – Великдень. Пригадати традиції цієї важливої події пропоную разом з добіркою з 25 книг про українські традиції, які розкажуть про традиції святкування Великодня в Україні, допоможуть урізноманітнити святковий стіл, а також розмалювати файні писанки.
З наближенням Великодня, миру затишку й любові Вам!
«Українська культура. Свята, традиції, обряди / Ukrainian culture. Holidays, traditions, rituals».
Двомовне подарункове видання великого формату (240×340 мм), пухка обкладинка, безліч чудових ілюстрацій та фото, стародавні документи й легенди, захопливі статті. Чудовий подарунок для всіх, хто цікавиться культурою України!
Автори Наталка Лещенко та Руслан Павлюк (Прорва) — випускники кафедри фольклористики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. У видання увійшли роботи майже 40 фотографів! 



Ігнатенко Ірина . Етнологія для народу. Сьогодні чималий інтерес викликають звичаї та традиції наших предків. Захопливо та цікаво ця книжка розповідає про обряди та прикмети і не лише описує їх, але й пояснює, які щоденні справи та потреби лягли у їхню основу. Ви довідаєтеся про народні вірування, пов’язані з календарними святами, із життєвим циклом людини: сватанням та весіллям, народженням дитини, хрестинами, похованням. Навіщо під ліжко клали гребінець і хустку? Чому на весіллі били горщики? У яких випадках жінка, підшиваючи сорочку, не робила вузлів? Чому не можна було будувати хату з верби, осики чи дерева, у яке влучила блискавка? Як вибирали місце для нової хати? Навіщо поріг обсипали маком?
Читайте книжку, переймайте від простих людей народну мудрість та філософію життя, дізнайтеся більше про своє коріння та передавайте знання нащадкам!
 

Брати Капранови. Веселих свят! З чого починається кожне українське свято? З того, що батько чи мати питають дітей: "Чи знаєте ви, який нині день?" І разом згадують-розповідають, що і як відзначають сьогодні. Саме завдяки цьому невмирущому маленькому сімейному ритуалу українці від прадавніх часів аж дотепер зберегли традицію народних свят. І незгасимим вогником пронесли її крізь тисячі років випробувань та боротьби.
Ми маємо власних дітей та замислювали цю книжку як таку собі "батьківську" оповідь про свята. Але не тільки. На цих сторінках зібрано пісні, ігри, святкові страви, традиції, загадки, прикмети, рукомесло - те, що робить святкові дні особливими й пам'ятними.
Християнські та дохристиянські традиції тісно переплелися у свідомості українців та зіткали єдине полотно національного святкового календаря. Тому ми побудували розповідь без акценту на суто народних або релігійних особливостях. Кожна з українських земель має власні, неповторні традиції. Тому, у річищі загальних звичаїв, ми не забули й про місцеві особливості. Сподіваємося, що читачі збагатять подані нами відомості місцевим святковим досвідом. Те саме стосується й наведеної у книжці музики. Кожна українська пісня має багато варіантів мелодії, слів, особливостей виконання. Ми подаємо лише один з них, сподіваючись, що ви запитаєте про інші у своїх бабусь. Бо ж український народ склав і зберіг у своїй пам'яті тисячі пісень. Над створенням цієї книжки працювало багато людей: фольклористів, художників, музикантів, дизайнерів, етнографів, філологів. Звісно, на ста сторінках неможливо описати безкінечний світ українських традицій. Тому ми сподіваємося, що видання слугуватиме путівником українськими святами, за допомогою якого дорослі разом із дітьми віднайдуть для себе багато цікавих та мудрих святкових розваг - окрім традиційного застілля.
А головне - пригадають, як святкували бабусі-дідусі, сусіди та односельці. І збережуть або й навіть відродять власні, особливі святкування. Ми говоримо своєю мовою, віримо у свою правду, святкуємо свої свята - саме тому українці залишаються самобутніми й унікальними на тлі більш "глобалізованих" націй. Тож святкуємо по-українськи, бо ми того варті!
 


Підгірняк Володимир. Бродівська писанка. У виданні досліджуються давні прийоми письма на писанці, розкривається суть символів, подається абетка букв, а також числа, що використовувалися людьми ще у древні часи. Досліджується календар, яким користувалися при розписі писанки, та наводяться прийоми його використання.
Автор припускає, що українська мова пов`язана зі символами храмів карпатського типу, подає розміщення букв українського букваря на схемі карпатського храму. Надається також буквенне розшифрування символік, що були зібрані автором у Бродівському районі, що на Львівщині.
Автор використовує матеріали з Велесової книги та інших видань.
Ця книга присвячується світлій пам`яті писанкарки Параскевії Яцишин - писанкарки зі села Голосковичі, що на Брідщині.
 


Кулінарні секрети сестри Ольги. Ця книжка з'явилася завдяки кулінарним здібностям і сердечній щедрості сестер-служебниць, які з радістю поділилися з читачами своїм досвідом, запропонувавши найкращі рецепти, що зберігалися в кожному домі згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії. Сподіваємося, що завдяки цьому збірникові на вашому столі з'явиться не одна нова страва, яка подарує радість вам, вашій родині, вашим гостям.




Сердюк Олексій, Гуркіна Ганна. Традиції та звичаї українців. Книжка розповідає про стародавні й сучасні звичаї та традиції українців, про їх вірування та світогляд, знання та народну мудрість. Зі сторінок цього видання ви дізнаєтеся про найважливіші свята українців, їх побут та життя, а також чим відрізнялося життя українців, які мешкали у різних регіонах.




Скляренко Валентина, Сядро Володимир, Шуклінова Анастасія. Українські традиції і звичаї . Народні традиції та звичаї завжди були духовною основою життя українців. Вони формувалися протягом багатьох століть і є складовою частиною не лише історії нашого народу, а й сьогодення. Нині народні традиції та звичаї стали одним із головних чинників відродження українського народу, його національної свідомості та людської гідності. І кожен з нас є спадкоємцем цього великого скарбу, продовжувачем традицій народної культури. В чому вони полягають, де їхні витоки Як вони формувалися та змінювалися у різні часи на теренах нашої країни — на всі ці запитання ви знайдете відповідь у нашому виданні. Українська етнографія та народознавство Світогляд, вірування та народні знання українців Трудові та побутові традиції Родинна обрядовість Українські обереги: традиції та сучасність.

Артюх Лідія . Звичаї українців в народному календарі. Чудове барвисте подарункове видання. Змістовне сучасне дослідження про українські страви і історії ії виникнення
23 розділи книжки присвячені святам календарного року українського народу - від Святвечора до дня святого Андрія. Кожен розділ містить етнографічний нарис та докладні рецепти традиційних страв національної кухні (загалом близько 300). Читач познайомиться зі звичаями, яких дотримувалися наші предки, збираючись за святковим столом. Кожна господиня матиме можливість урізноманітнити меню своєї родини смачними борщами, ковбасами, варениками та безліччю інших смачних страв, рецепти яких дбайливо зібрані автором по різних регіонах України
Фотографії Людмили Буханської, Олени Железняк, Юрія Бусленка, Олександра Горобця, Миколи Ференцева, Віталія Печерського, Наталі Компанцевої.


Караваєва Лариса. Рецепти галицької кухні. Ідеальна кулінарна книга для господині — це книга, без якої не обійдеться жодне свято, та й навіть часто звичайний сімейний обід. Оскільки саме в ній є ті основні записи, що є важливими і дорогоцінними для приготування хороших страв. Це книга, яку мати передає доньці як запоруку щасливого сімейного щастя. У ній відкрито і доступно описані приготування усіх страв, вказані важливі деталі чи поради, які так часто багато господинь зберігають у таємниці. Пропоновані рецепти адаптовані до сучасних умов і продуктів, вони перевірені і удосконалені. У цій книзі зібрані найкращі рецепти від відомих і умілих галицьких господинь таких, як Ольга Франко, Дарія Цвек та сучасних майстринь кулінарного мистецтва, до яких першочергово відношу Наталію Тимець. Сподіваємося, що ця книга стане найкращим подарунком як для молодої, так і для досвідченої господині.


Воскресеніє твоє поєм. Книга + диск. Богачова Наталія, Дудар Павло. Добірка авторських, народних пісень, віршів, фольклорних ігор, забав, присвячених Великодню.
До збірки долучені кращі твори, накопичені власним багаторічним досвідом роботи з дітьми та юнацтвом віком до двадцяти років. Фольклорні псалми, ігри та забави збиралися в автентичному середовищі під час святкування в різних регіонах України. репертуар цієї збірки буде корисним усім, хто переймається воскресінням кращих народно-церковних традицій вшанування Великодня.



Україна. Природа. Традиції. Культура: фотоальбом. Видання знайомить читача з чудовою природою, багатою архітектурою, особливостями національної кухні, давніми ритуалами й віруваннями, традиціями, спортивним життям і останніми досягненнями науки і техніки незалежної України.



Грубич Костянтин. Смачна країна. Відомий телеведучий та знавець продукції зі знаком якості Костянтин Грубич побував у всіх регіонах України, де готував і смакував страви, притаманні саме цій місцевості, ознайомлювався з культурою і традиціями міст, містечок та сіл. Тому кожна зі страв у цій книзі має свою історію, унікальну рецептуру та нагадує про добрих людей, які доклалися до її творення і поширення. Крім того, всі страви супроводжують додаткові поради та спеціальні секрети від автора – як найкраще готувати, чим присмачувати і з чим подавати той чи інший смаколик. «Смачна країна» – це не лише кулінарна насолода, а й чудова нагода поглянути на Україну під новим кутом.

Українська кухня. До Вашої уваги багатоілюстроване видання, в якому зібрані рецепти приготування найсмачніших українських страв. На кожній сторінці матеріал скомпоновано таким чином, щоб можна було обрати для себе меню з холодних страв, закусок, перших і других страв, напоїв та десертів. Матеріал розподілений за розділами: буденні страви, святкові та страви від шеф-кухаря. На кожному рецепті позначено кількість калорій, порціонність і час приготування. Найскладніші в приготуванні страви подані у виданні окремо з покроковим роз'ясненням. Книга стане чудовим подарунком для тих, хто любить готувати.


Мень Олександр. Проповіді на церковний рік. Видання містить проповіді отця Олександра Меня на дванадцять празників й на інші важливі періоди церковного року. Основним чином ці проповіді отець виголошував упродовж останнього десятиліття свого життя.
"...Постарайтесь, щоб у вашому житті були високі хвилини, і тоді ви побачите світлий лик Христа Спасителя, єдиного, хто може дати нам уже тут життя вічне, Христа Спасителя, який промовить:"Нині я прийду до тебе". І ти відчуєш, що це означає, коли до твого серця приходить Христос Господь. Тоді все вирішується, всі питання відпадають, всі сумніви розвіюються, всі печалі зникають, бо Господь з тобою, і ти в Його руках. Він у твоєму серці, і ти з Ним."
о. Олександр Мень
  


Манько Віра. Українська народна писанка.  Віра Манько - львів'янка. Писанкарством займається з 1986 року, активно популяризуючи писання автентичних народних писанок. В цій книзі авторка загострює увагу на функціональності писанки й особливо на символічності її орнаменту - незнищенного знакового коду нації та пралюдства, що становить надзвичайну цінність для науки й культури, а тому потребує певної "консервації".


Загайська Роксолана. Писанка: традиції та модерний дискурс. Упорядник та автор більшості текстів та ілюстрацій цього видання Роксоляна Загайська подає унікальні відомості про історію виникнення писанки, про технологію її виготовлення, особливості оздоблення в різних регіонах України та пошанування яйця в легендах народів світу. У книзі подані відомості про сучасний стан писанкарства. Читачі мають можливість ознайомитися з творчістю майстрів писанкарства: М.Могитич, З.Грегорійчук, М.Іваницька, О.Тіменик, Г.Соломійчук, О.Опарія, Г.Коваленко, Р.Загайською.
У книзі представлена широка географія візерунків і традицій української писанки — включені усі українські етнографічні межі включно з тими, що перебувають зараз поза кордонами України: Гуцульщина, Поділля, Буковина, Бесарабія, Сіверщина, Середнє Подніпров’я, Причорномор’я, Слобожанщина, Таврія та Приазов’я, Донщина, Кубань, Підляшшя, Холмщина, Розточчя, Лемківщина, Пряшівщина, Бойківщина, Закарпаття, Полісся, Волинь, Опілля, Покуття.


Ретольд Мюррей Уотс, Канн Хелен. Біблія для підлітків. Дотепер ми тішились різноманітними перекладами дитячих Біблій, адаптованих переважно для дітей дошкільного віку і школярів початкової школи. Що ж до підлітків 11-15 років, котрі вважають себе достатньо дорослими, щоб читати дитячі видання, то їм пропонували переважно Біблію для молоді і дорослих, зміст якої вони сприймали досить важко.  Цю прогалину вдало заповнили автори з Великобританії М.Уотс та Х.Канн. Тепер підлітки матимуть власну Біблію, адаптовану до їхнього сприйняття, яка спонукатиме до читання справжньої Біблії, перекладеної з оригінальної мови.

 
Пасічник Ірина. Писанки. «Писанки Черкащини» – перше регіональне видання цієї мініатюри українського народного мистецтва. В ньому подано писанки від часів Київської Русі до наших днів. Цей плід довголітнього дослідження розкриває талановитість, образне мислення і любов до краси рідної землі людей Шевченкового краю.




Шептицький Андрій. Послання любови. Час владицтва Митрополита Андрея Шептицького творить окрему епоху в історії української греко-католицької Церкви. Це передовсім час всесвітньої війни та її жахливих наслідків. Митрополит Андрей, несений хви¬лями долі, вподібнився своїм життям до долі цілого українського народу та дав наймогутніший вислів нашої боротьби за церковні й національні права. Він став наглядним виразом нашого терпіння, словом — став першою особою в нашому народі.



Ганс Урс фон Бальтазар. Варта віри лише любов. У чому унікальність християнства? На думку видатного швейцарського теолога Г. В. фон Бальтазара визначальна роль любові Бога і є ключем до християнській свідомості. У пропонованій читачам книзі автор використовує термін «теологічна естетика» для позначення того, що він вважає найбільш точним методом інтерпретації поняття божественної любові, на противагу підходам, заснованим на історичних і наукових принципах. Видатний мислитель доводить, що тільки любов дозволяє по-новому поглянути на об'єкти його досліджень. А божественне одкровення розглядається автором не тільки як істина і добро, а й як краса. Його проникливі роздуми сприяють поглибленню і поширенню християнської віри у відповідь на духовні запити сучасної людини ...

Санніков Сергій . Популярна історія християнства. Двадцять століть у дорозі.
Ця книга розповідає як група малоосвічених бідняків з окраїни римської імперії змогла почати релігійний рух, якого додержується сьогодні кожна третя людина, котра живе на землі.
Творча група, яка працювала над книгою, вирішила просто й чесно розповісти читачеві, необізнаному з релігієзнавчими й богословськими тонкощами, про історію найвеличнішої світової релігії. наша розповідь не обмежується православними чи католиками. Книга розповідає про всіх, хто називає себе християнами. Ми намагаємося показати історію християнства в Європі й візантії, в америці й африці, скрізь, де воно поширилося.
Сучасному читачеві важко сприймати тільки текст, тому в книзі ви знайдете понад 2500 історичних ілюстрацій, а також перекази, легенди й зразки першоджерел, що допоможуть поринути в таємничий світ минулого. на дорозі завдовжки у двадцять століть вас супроводжуватимуть студент і історик, із діалогу яких ви зможете зрозуміти, чому можуть навчити давні події людину третього тисячоліття.





Джерело /http://vsiknygy.com.ua/sales/easter-and-ukrainian-traditions/



Немає коментарів:

Дописати коментар

Вы хотите оставить комментарий, но не знаете, КАК? Очень просто!
- Нажмите на стрелку рядом с окошком Подпись комментария.
- Выберите Имя/URL. (Никто не любит анонимов!)
- Наберите своё имя, строчку URL можете оставить пустой.
- Нажмите Продолжить
- В окошке комментария напишите то,что хотели и нажмите "Отправить комментарий"! Спасибо!