понеділок, 27 січня 2025 р.

День пам'яті жертв Голокосту

27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. 

У цей день Україна разом зі всією світовою спільнотою вшановує пам’ять жертв Голокосту однієї з найстрашніших та найжорстокіших сторінок історії людства ХХ сторіччя.

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту було запроваджено рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року.

Пам’ятна дата відзначається щорічно 27 січня – саме цього дня 1945 року під час Другої світової війни визволили в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі. За час існування цього концтабору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн людей.

Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту. Як відомо, одразу після окупації України нацисти розгорнули широку мережу гетто (найбільшим було Львівське), а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення. Одними з найбільших і найвідоміших були розстріли у Бабиному Яру в Києві. 

З метою вшанування пам'яті загиблих у бібліотеках громади були організовані тематичні заходи: 

Година пам'яті «Трагедія голокосту в Україні» у Старовороб’ївській б/ф, Година історичної пам'яті «Голокост: невідомі віхи історії» у Слобідській б/ф, Виставка-хроніка «Трагічні уроки історії» у        Пиріжківській б/ф, Виставка-хроніка «Трагедія, історія, пам'ять» у Горинській б/ф, Година пам'яті «Скорботна свічка пам'яті святої» у Будовороб’ївській б/ф, Урок пам'яті «Страшне життя за колючим дротом» у Гранітненській б/ф, Книжкова виставка «Безсмертна сила людського духу» у  Федорівська б/ф, Тематична година «Злочин проти людства» у  Ксаверівській б/ф, Виставка однієї книги «Бабин Яр» у Дібрівській б/ф.



Події тих років стали трагедією для всього світу в цілому.В пам'ять про загиблих створені сотні фільмів, написані книги, споруджені пам'ятники, які нагадують про криваве безумство. Світла пам'ять усім невинним жертвам.

Людство повинно винести уроки з цієї історії, щоб вона ніколи не повторилася. З жодним народом...

Пам'ятаймо заради майбутнього!


Немає коментарів:

Дописати коментар

Вы хотите оставить комментарий, но не знаете, КАК? Очень просто!
- Нажмите на стрелку рядом с окошком Подпись комментария.
- Выберите Имя/URL. (Никто не любит анонимов!)
- Наберите своё имя, строчку URL можете оставить пустой.
- Нажмите Продолжить
- В окошке комментария напишите то,что хотели и нажмите "Отправить комментарий"! Спасибо!