В бібліотеці пройшов чудовий краєзнавчий, дуже пізнавальний захід - презентація туристичних листівок «Легендарні та відомі особистості Малинщини». Проект підготовлений відділом культури виконкому Малинської міської ради тп Малинським міським краєзнавчим музеєм.
З історією та місцевими легендами, пов'язаними з історичними особами Малинщини, змістом листівок бібліотекарів ознайомив директор музею, кандидат історичних наук, почесний краєзнавець України Василь Тимошенко.
На туристичних листівках зображені сюжети про легендарних та відомих особистостей Малинщини, створені на основі історичних даних, а також ілюстрацій архітектурних будівель, відтворених художником І.Башинським та частково реконструйованих та колоризованих штучним інтелектом.
Князь Мал -
літописний князь древлян, очолив їх повстання проти сваволі київського князя
Ігоря. На думку багатьох дослідників - засновник Малина, який був його
домінальним містом.
Малуша - дочка
князя Мала, ключниця київської княгині Ольги, дружина київського князя
Святослава, мати київського князя Володимира.
Єльці - представники знатного українського шляхетного роду Києвсьекого воєводства, у власності яких в XVI-XVII ст. перебував Малин та навколишні села.
Княгиня Сесилія Радзивіл - дочка київського губернського предводителя дворянства Й.Моршковського, дружина О.Радзивілла. Власниця Малина в 1820-1850–ті р.р. Заклала місцевий парк. Займалася благодійною діяльністю, зокрема виділила кошти на будівництво в Малині кам’яного приміщення костелу та богадільні (будинку для престарілих) при ньому.
Гіжицькі – представники давнього шляхетського роду, землевласники села Городище з 1860-их років. Займалися овочівництвом, садівництвом (їх морозостійкий сорт персиків був високо оцінений І.Мічуріним) та пасічництвом. Мали велику колекцію портретів Б.Хмельницького, І. Самойловича та інших українських гетьманів. Проводили громадську роботу, надавали благодійну допомогу навчальним закладам міста.
В.Б.Антонович – видатний український вчений-історик, археолог. У 1878 р. започаткував розкопки на городищі Малина.
Миклухи. На Малинщині майже півстоліття проживала родина Миклух - мати Катерина Семенівна, сини Сергій і Михайло та їх сім'ї. Миклухи зробили вагамий внесок в розвиток нашого краю, сприяли відкриттю в Малині навчальних закладів, пожежної частини, благоустрою міста. В Малині двічі (у 1886 і 1887 р.р.) приїздив ще один син К.С.Миклухи - Микола Миклухо-Маклай - видатний вчений, мандрівник, громадський діяч. Тут він досліджував побут поліщуків, висадив алею дерев у місцевому парку.
Вайсблати. Родина вайсблатів переїхала в Малин у 1880-р. Голова родини Наум (Нахим) був призначений рабином у наше місто. Мав блискучі математичні здібності, які використав для створення «Вічного календаря». Пізніше був рабином Києва. У родині Вайсблатів було 11 дітей, всі вони стали високоосвіченими людьми. Син Володимир – відомий видавець та перекладач. Редактор видань «Кобзаря» в 1931 і 1933 роках.
Лишанські – малинська родина, яка дала світу двох талановитих доньок. Голда (Рахель-Янаїт) – громадський лідер, політик, дружина другого президента Ізраіля, почесна громадянина Єрусалиму. Батья - ізраїльська скульпторка-новаторка, удостоєна ізраїльської премії за роботу в жанрі скульптури.
Зберігач фондів Ольга Гура розповіла про ідею проєкту, використання ШІ-інструментів в дизайні листівок та практичні поради щодо використання АІ в роботі бібліотекарів, виконала авторську пісню, присвячену Малину.
Дизайнерка Інна Андрійцева сказала декілька слів про особливості дизайну листівок та важливість збереження й популяризації нашої історії.
Щиро дякуємо працівникам музею за цікавезний захід та творчу співпрацю!
І окреме дякуємо за подарунки - комплект листівок для кожної бібліотеки!
Немає коментарів:
Дописати коментар
Вы хотите оставить комментарий, но не знаете, КАК? Очень просто!
- Нажмите на стрелку рядом с окошком Подпись комментария.
- Выберите Имя/URL. (Никто не любит анонимов!)
- Наберите своё имя, строчку URL можете оставить пустой.
- Нажмите Продолжить
- В окошке комментария напишите то,что хотели и нажмите "Отправить комментарий"! Спасибо!