четвер, 13 квітня 2023 р.

Польська полиця в бібліотеці

Наша бібліотека бере участь у пілотному проекті "Польська полиця в Україні" за ініціативою Українська бібліотечна асоціація/Ukrainian library Association.

Запрошуємо на презентацію літературного глобусу «Польща — країна давньої історії та високої культури».

З часу повномасштабного вторгнення Росії в Україну десятки держав світу підставили нам своє плече допомоги, створивши своєрідну коаліцію добра. Чи не найперше місце серед них належить нашій сусідці — Польщі, яка прийняла більше мільйона біженців, регулярно надає нам гуманітарну і військову допомогу, всіляко лобіює інтереси України на міжнародній арені.

Однак поставимо собі запитання: що ми знаємо про польську історію, сьогодення, культуру, мову?

Цьогоріч 11 листопада Польща відзначає 105 років відновлення власної Незалежності, а 3 травня — День Конституції Польщі.

Ці дати є доброю нагодою поглибити і розширити свої знання про Польщу, її історію, мову та культуру. І в цьому вам допоможе літературно-інформаційна виставка, оформлена у Пункті Європейської інформації Центральної публічної бібліотеки імені Василя Скуратівського «Польща — країна давньої історії та високої культури».

 Виставка складається з кількох тематичних полиць: література з історії Польщі та проблемних питань польсько-українських взаємин; фото та інформаційні матеріали про допомогу і підтримку Польщі в час повномасштабної військової агресії Росії; періодика на польській мові; словники і довідники з польської мови, автобіографічні твори двох всесвітньовідомих польських кінорежисерів — Анджея Вайди і Кшиштофа Зануссі. 




Особливо варто відзначити краєзнавчу полицю, де представлені матеріали про історію і сьогодення польської громади Малинщини: статті в місцеві пресі, краєзнавча розвідка Раїси Недашківської «Історія роду Гурських — засновників села Свиридівка», за яку авторка отримала Житомирську обласну краєзнавчу премію імені Миколи Костриці, та краєзнавча новинка «Поляки Малинщини: погляд крізь віки» у співавторстві дослідників-краєзнавців Василя Тимошенка і Володимира Студінського та голови польського культурно-освітнього товариства імені Генріка Сенкевича Катерини Руденко.




Найповніше на виставці представлена польська художня література. Це і перший польський роман «Рукопис, віднайдений в Сарагосі» Яна Потоцького; визначні польські класики ХІХ ст. — Адам Міцкевич, Юліуш Словацький, Еліза Ожешко, Генрик Сенкевич, Юзеф Ігнацій Крашевський; класик світової фантастики Станіслав Лем; нобелівська лауреатка Ольга Токарчук. Не обійшли увагою польську масову літературу: фентезійні романи Анджея Сапковського, мелодраматичний роман Януша Вишневського «Самотність у мережі», підліткову прозу Барбари Космовської та дитячі видання Ґжеґожа Касдепке.

ЦПБ ім. Василя Скуратівського має у своїх фондах велику кількість польської літератури, яка задовольнить смаки будь-якої категорії читачів.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Вы хотите оставить комментарий, но не знаете, КАК? Очень просто!
- Нажмите на стрелку рядом с окошком Подпись комментария.
- Выберите Имя/URL. (Никто не любит анонимов!)
- Наберите своё имя, строчку URL можете оставить пустой.
- Нажмите Продолжить
- В окошке комментария напишите то,что хотели и нажмите "Отправить комментарий"! Спасибо!