Книга з високої полиці.
Як правило, українську історію ми пізнаємо через підручники, посібники, історичні дослідження, науково-популярні видання, художні твори, документальні і художні фільми, подкасти. Однак для глибшого розуміння історичного процесу важливо читати й першоджерела: літописи, хроніки, мемуари тощо.
У фондах Центральної публічної бібліотеки імені
Василя Скуратівського є унікальне і, без перебільшення, знакове видання —
Збірник козацьких літописів (Збірник козацьких літописів: Густинський, Самійла
Величка, Грабянки. — К.: Дніпро, 2006. — 876 с., іл.).
Цей збірник — унікальний корпус козацької історіографії. До нього входять: Густинський літопис — видатна пам’ятка української історичної прози першої половини XVII ст., що охоплює основні події всесвітньої історії, літописну історію Київської Русі, південно-руських князівств XII-XIV ст., Литовської Русі аж до історичних витоків козацтва; літопис Самійла Величка у двох томах — наймонументальніший твір української історіографії (об’єм якого, до слова, значно перевищує об’єм «Повісті минулих літ»). Перший том охоплює події 1648-1659 рр. на українських теренах. Другий продовжує опис подій і закінчується 1700 роком. Закінчує збірник літопис Грабянки — розповідь про походи та битви козацькі XVI-XVIII ст. Перебіг з писань різних літописців та з щоденника, писаного на війні, що точилася з поляками, зібраний зусиллями полковника Григорія Грабянки та підтверджений самобутніми свідченнями старих жителів м. Гадяча 1710 р.
Всі ці три історичні пам’ятки — унікальні першоджерела з української історії епохи Козаччини — XVI-XVIIІ ст. Видання також містить допоміжний апарат: пояснення, примітки, іменні покажчики, ілюстрації що допоможуть максимально об’єктивно зрозуміти зміст літописів та епоху, в яку вони створювалися.
Це видання — універсальне. Воно придатне як для
наукової роботи, так і для шанувальників рідної історії та культури.
Немає коментарів:
Дописати коментар
Вы хотите оставить комментарий, но не знаете, КАК? Очень просто!
- Нажмите на стрелку рядом с окошком Подпись комментария.
- Выберите Имя/URL. (Никто не любит анонимов!)
- Наберите своё имя, строчку URL можете оставить пустой.
- Нажмите Продолжить
- В окошке комментария напишите то,что хотели и нажмите "Отправить комментарий"! Спасибо!