неділю, 28 січня 2024 р.

Прапор Перемоги

Знамення сяє сонцем золотим,

Небесною виблискує блакиттю…

З ним здобували все, що є святим;

І нас із ним нікому не скорити

У цей день, 30 років тому, Верховна Рада України офіційно затвердила синьо-жовтий стяг Державним Прапором України. 

«Затвердити Державним Прапором України національний прапор, що являє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої – синього кольору, нижньої – жовтого кольору, зі співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3» – саме це визначення було затверджено Постановою Верховної Ради України № 2067-ХХ1 від 28 січня 1992 року.

 Державний Прапор  як символ країни є втіленням національної єдності, чесності та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення. В усі віки і в усіх народів держаний прапор був однією з найвищих  і найшанованіших святинь. 

 До цієї дати Малинівська бібліотека-філія презентує, фотодайджест: «Наш прапор - наша гордість, наша віра, наша боротьба!»

 


Довідка: Кольори державного прапора символізують синє мирне небо та жовті пшеничні поля. Ці кольори використовувалися ще на гербах руських (давньоукраїнських) земель в XIV сторіччі. Хоругви таких барв були і запорізьких козаків. А стяг сучасного виду вперше публічно зафіксований 25 червня 1848 року у Львові. Його вивісили над місцевою ратушею як національний прапор. Після 1905-ого року синьо-жовтий прапор почали використовувати і в Центральній та Східній частинах України. Згодом у часи визвольної боротьби, починаючи з 1917 і закінчуючи 1950-ими роками, стяг синьо-жовтої барви був прапором Української Народної республіки, Карпатської України та Української держави 1941-ого року. А 23-ого серпня 2004 року Указом Президента України затверджено День Державного Прапора України

 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Вы хотите оставить комментарий, но не знаете, КАК? Очень просто!
- Нажмите на стрелку рядом с окошком Подпись комментария.
- Выберите Имя/URL. (Никто не любит анонимов!)
- Наберите своё имя, строчку URL можете оставить пустой.
- Нажмите Продолжить
- В окошке комментария напишите то,что хотели и нажмите "Отправить комментарий"! Спасибо!